Страхотен Черноморец навакса изоставане от 0:2 и изпусна да победи Марица (ВИДЕО)

• 02.04.2021
  • 0
  • 227 Views

Днес се изигра дербито на Трета лига – Югоизток между отборите на Черноморец и Марица. Двубоят на стадион “Черноморец” в Бургас завърши наравно 2:2. Срещата бе и пряк сблъсък за първото място в класирането и промоция във Втора лига. След атрактивното равенство, “акулите” остават на върха. Те са с равни точки с днешния си съперник, но имат мач по-малко.

Гостите поведоха с гол на Апостол Попов. Бившият футболист на Ботев Пд и ЦСКА вкара с глава след центриране от ъглов удар.

В 24-тата минута Милен Танев с удар от 30-ина метра нацели напречната греда.

Въпреки че натиснаха своя съперник, бургазлии инкасираха второ попадение след половин час игра. Олджай Алиев пое изритана от вратаря топка и останал сам срещу Шейтанов вкара за 0:2.

До края на мача Черноморец имаше тотално надмощие и само 120 секунди по-късно Мариян Иванов върна надеждата. Той вкара от нулев ъгъл, между крака на вратаря и намали резултата.

В 61-та минута Стоян Мантаров изравни резултата с добавка отблизо, след отбит от вратаря удар.

15 минути преди края на срещата Мариян Иванов остана сам срещу вратаря, но ударът му срещна лявата греда.