И децата на Черноморец влязоха в топ 8 на България

• 28.10.2021
  • 0
  • 237 Views

След като вчера батковците от старшата възраст на Черноморец си извоюваха място в топ 8 на България, днес същото сториха и децата. На стадион “Черноморец” се игра реваншът от осминафиналите за Купата на България при децата. На терена за излязоха отборите на Черноморец и Дунав, родени през 2008 година. Първият мач в Русе завърши при резултат 3:1 за “драконите”, но след успех с 4:0 в реванша, напред в надпреварата продължава Черноморец.

Водени от треньора Слави Шопов, малките “акули” се хвърлиха в здрава битка още от първата секунда на мача. В 15-ата минута след техничен удар на Ростислав Костенски топката се озова в мрежата на русенци за 1:0.

Атаките на бургазлии не спряха дотук и те продължиха с натиска. В 25-ата минута, след чудесна триходова комбинация, Боби Пчеларов се озова на стрелкова позиция и разстреля вратаря на “драконите” за 2:0. Така завърши първата част на двубоя.

През второто полувреме малките “акули” продължиха да атакуват противниковата врата. При едно центриране отляво най-съобразителен в наказателното поле се оказа Денис Кьосеосман, който покачи на 3:0.

Този резултат устройваше момчетата на Слави Шопов, но не така мислеха малките футболисти. Атаките следваха една след друга и четвъртият гол висеше на косъм.

Точка на спора сложи капитанът на черноморци Мартин Николов, който мина като на парад през целия отбор на Дунав, излезе сам срещу вратаря и технично прати топката в десния ъгъл, оформяйки крайното 4:0. С това и Черноморец заслужено намери място в топ 8 на България.

За пореден път малките футболисти на Черноморец доказаха, че са най-добрата школа в Бургас.