ФК Черноморец 1919 загуби от Странджа-Агрокорн

• 17.09.2016
  • 0
  • 240 Views

ФК Черноморец 1919 допусна загуба в III кръг на „А” Областна футболна група. „Акулите” отстъпиха с 0:2 като гости на Странджа-Агрокорн. През първото полувреме бургазлии имаха своите шансове да отбележат, но не съумяха. В началото на втората част те допуснаха гол, който разстрои играта им, а това доведе и второ попадение във вратата им.

Черноморец можеше да поведе още в 3-ата минута, но опасният удар на Жулиен Парушев бе уловен от вратаря на домакините. Последваха два пропуска от удобни ситуации на Илия Русев. Далечен изстрел на Слави Костенски затрудни максимално стража, който все пак успя да избие в корнер. В 20-ата минута и отборът от Средец пропусна отлична възможност да открие, а малко по-късно Георги Стоянов със страхотен рефлекс запази вратата си суха. В заключителните минути гостите осъществиха натиск и създадоха няколко опасности пред противниковата врата. Удар на Илия Русев мина до дясната греда, а шутът на Асен Джамбазов пък бе уловен от вратаря. След центриране на Тодор Бачев топката бе засечена от Жулиен Парушев, но отново стражът на Странджа се справи.

В началото на втората част домакините успяха да поведат чрез Иван Христов. Попадението разстрои играта на Черноморец, които допуснаха и второ попадение. То отново бе дело на Христов, който се разписа в 70-ата минута. До края на мача „акулите” натиснаха своя съперник, но успяха да стигнат само до няколко разбърквания в наказателното поле на Странджа-Агрокорн.

Състав на ФК Черноморец 1919: Г. Стоянов, Т. Бачев, Т. Стоев, Д. Белчев, Хр. Георгиев, Сл. Костенски, Д. Райков, Ил. Русев, Ж. Парушев, Ил. Иванов, Ас. Джамбазов

Резерви: Я. Костадинов, П. Георгиев, Г. Праматаров, С. Русев, В. Янев, К. Велиев, Р. Стоянов