ФК Черноморец 1919 с поредна разгромна победа в “А” Областна група, акулите продължават похода към Трета лига

• 06.04.2018
  • 0
  • 240 Views

Отборът на ФК Черноморец 1919 Бургас с поредна очаквана разгромна победа в “А” Областна група. “Акулите” на Слави Костенски продължават похода към Трета лига, като се наложиха с убедителното 9:0 у дома на стадион “Черноморец” срещу ФК Камено. Очакваният като дерби мач реално не се състоя. Бургазлии буквално размазаха своя съперник. Всичко беше ясно още на полувремето, когато резултатът бе 6:0 в полза на домакините. Черноморец нанесе и първо поражение на своя опонент, който нямаше загуба до този кръг в първенството на “А” Областна футболна група.

Головата фиеста започна още в 01-та минута. “Акулите” откриха резултата след свободен удар изпълнен от Станимир Митев, който подаде за капитана на бургазлии Жулиен Парушев, който центрира в наказателното поле за Петър Колев. Острието на “сините” с удар от въздуха изведе домакините напред в резултата. До 9-та минута нападателят вече беше реализирал своя хеттрик, като се разписа на два пъти с глава. В 08-та минута “акулите” удвоиха аванса си. След добра атака от половината на домакините, Ясен Тузаков бе съборен по левия фланг. След центриране на Стефан Трайков в наказателното поле, отново Петър Колев засече с глава, правейки резултата 2:0 в полза на Черноморец. Минута след това в 09-та “акулите” направиха класическа преднината си 3:0 срещу ФК Камено. След грешка в отбраната на гостите, Жулиен Парушев пресече една топка и подаде към Петър Колев. Острието на “акулите” пусна пас по земя по левия фланг, а от втора позиция Ясен Тузаков настигна кълбото и сложи топката отново на главата на Петър Колев, който я насочи във вратата на гостите, отбелязвайки своя хеттрик в мача. В 13-та минута той удари и греда, а 60 секунди по-късно същото стори и Жулиен Парушев. Все пак, в 17-та минута капитанът на Черноморец Жулиен Парушев направи 4:0. След добра атака от половината на домакините, Станимир Митев пусна пас по въздуха по десния фланг за Георги Тузаков, който намери в наказателното поле Жулиен Парушев. Капитанът на бургазлии овладя кълбото и с техичен удар по земя отбеляза поредното попадение в срещата. Онтово Петър Колев покачи на 5:0 в 28-а минута. След добра атака от половината на домакините, Юлиян Николов пусна пас по десния фланг за Георги Тузаков. Десният краен бранител центрира в наказателното поле за Стефан Стаматов, който се размина с топката, а тя попадна отново в острието Петър Колев, който с техничен изстрел по земя покрай стража на гостите реализира за 5:0. Капитанът Жулиен Парушев направи 6:0 в 35-та минута. След добра атака от половината на домакините, Ясен Тузаков напредна по левия фланг и пусна пас за Петър Колев. Нападателят на бургазлии с пас по въздуха от тъч линията на центъра изведе капитана Жулиен Парушев, който остана сам срещу стража на гостите, преодоля го и отбеляза на празна врата.

През второто полувреме срещата на практика се доиграваше. Все пак, домакините реализираха още три попадения и пропуснаха още куп положения. В 47-та минута резултатът набъбна на 7:0. След добра атака от половината на домакините, Жулиен Парушев пусна пас за появилия се след почивката Петър Кънчев, който пусна пас по десния фланг за Стефан Трайков. Сърцатият любимец на сините привърженици центрира в наказателното поле, а Кънчев с глава свали за Ясен Тузаков, който плонжира и отбеляза от непосредствена близост с глава дебютното си попадение с екипа на “акулите”. В 56-та минута гостите инкасираха още един гол в своята врата -8:0. След нова добра атака по левия фланг, Жулиен Парушев центрира в наказателното поле, а Стефан Трайков с удар от въздуха не успя да отбележи, след като топката се отклони във вратаря на гостите, а Пътър Колев от близко разстояние шутира. Кълбото бе спряно с две ръце от Ганчо Евтимов на голлинията, а главният рефер Ахмед Белбер му показа директен червен картон и посочи бялата точка. Зад топката от 11-те метра застана Станимир Митев, който с примерен изстрел по земя в долния ляв ъгъл на вратаря, отбеляза, правейки резултата 8:0. Крайното 9:0 бе оформено в 82-та минута от Петър Кънчев. След нова добра атака по десния фланг, Християн Георгиев пусна за Жулиен Парушев, който комбинира с Петър Колев, а той му върна топката, а капитанът на бургазлии изведе Петър Кънчев. Таранът не сбърка и отбеляза с изстрел по земя покрай стража на гостите, оформяйки крайния резултат.

Черноморец 1919: 95.Борислав Тотев, 5.Георги Тузаков, 3.Стоян Ненов, 23.Павел Колев, 13.Станимир Митев, 71.Ясен Тузаков, 17.Стефан Трайков, 10.Жулиен Парушев, 20. Юлиян Николов, 25.Стефан Стаматов, 26.Петър Колев

Резерви: 1.Даниел Желев, 4.Християн Георгиев, 8.Илия Иванов, 9.Петър Кънчев, 31.Евтим Димитров, 21.Иван Тодоров, 14.Павел Алексиев