Черноморец 1919 vs Созопол

17:30

Кратък Преглед

Черноморец победи Созопол в предварителен кръг от Купата на България – зона Бургас. На стадион “Иван Притъргов” в Долно Езерово “акулите” се наложиха с 3:0. На зоналния финал възпитаниците на Ангел Стойков ще се изправят срещу спечелилия двубоя Свети Влас – Нефтохимик.

Преди началото на срещата футболистите на Черноморец излязоха със специални тениски в подкрепа на своя съотборник Димитър Жеков. Вчера той скъса ахилесово сухожилие и ще отсъства дълго време от терените. Днес пък е Жеков е рожденик, а от клуба му пожелаха възможно най-бързо възстановяване.

Черноморец започна вихрено двубоя и поведе още в 10-ата минута. Димо Бакалов се възползва от отличен пас на Емануил Манев и отблизо прати топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето “акулите” продължиха да бъдат по-активният отбор, но не успяха да се възползват от преимуществото си.

“Акулите” сложиха точка на спора в 69-ата минута. Павел Георгиев получи в наказателното поле. Първият му изстрел бе избит от вратаря на Созопол, но при добавката бе безупречен за 2:0.

В 84-ата минута Созопол получи право да изпълни дузпа. Ударът на Борислав Трендафилов от бялата точка, обаче бе спасен от Димитър Тодоров.

В 3-ата минута на добавеното време Живко Петков получи на празна врата и без проблем оформи крайното 3:0.