Черноморец загуби от Странджа-Агрокорн

• 19.03.2017
  • 0
  • 246 Views

Черноморец 1919 загуби домакинството си на Странджа-Агрокорн. „Акулите” поведоха в резултата, но в крайна сметка отстъпиха с 1:2.

Неуспехът в днешната среща почти сигурно означава край на борбата за влизане в Трета лига. Подобен развой на събитията обаче бе очакван. Той се дължи в огромна степен и безотговорното и в основната си част вредно за клуба управление на част от ръководителите. Всички в щаба на „акулите” вече с нетърпение очакват смяната на властта, която трябва да се състои на ОС на клуба. Огромни надежди са възложени на бъдещите ръководители, които да възродят марката и традициите на Черноморец.

Самият двубой започна отлично за Черноморец. Домакините упражниха натиск. След няколко пропуска, логичното се случи в 23-ата минута, когато падна гол във вратата на Странджа. Жулиен Парушев получи в наказателното поле и с бомбен шут прати топката в мрежата за 1:0. Само 7 по-късно обаче гостите изравниха, след точен удар на Николай Стоянов. В 33-ата минута тимът от Средец остана с човек по-малко. За изключително грубо нарушение срещу Ростислав Янков, Георги Тузаков получи червен картон. До края на полувремето „акулите” опитаха да поведат отново, но няколко пропуска им попречиха.

През втората част натискът на домакините продължи, но отново не успяха да реализират създадените положения. В 55-ата минута пък гостите осъществиха пълен обрат, с хубаво попадение на Пламен Димитров. Четвърт час преди края на мача, бургалзии получиха право да изпълнят дузпа. Ударът на Тодор Стоев от бялата точка, обаче премина до дясната греда. Малко по-късно напрежението на терена ескалира и вратарят на Черноморец Георги Стоянов напусна самоволно. Наставникът на домакините Слави Костенски пък бе извършил всичките си позволени смени и „сините” също заиграха с 10 души. На вратата пък застана защитникът Тодор Стоев. Секунди по-късно Черноморец стигна до попадение чрез Радослав Иванов. То обаче бе отменено заради засада. До края на срещата гостите можеха да направят победата си по-изразително, но няколко пропуска ги лишиха от това.

Състав на Черноморец: Г. Стоянов, Хр. Георгиев, Т. Стоев, Д. Белчев, К. Велиев, Р. Янков, Евт. Димитров, Ж. Парушев, Ил. Русев, Сл. Костенски, Р. Кишишев

Резерви: Я. Костадинов, Д. Тодоров, Р. Иванов, Р. Стоянов, Ил. Иванов, П. Кънчев, Д. Стоянов