Черноморец удари на два пъти Нефтохимик за Купата! “Акулите” продължават напред в турнира

• 12.09.2017
  • 0
  • 234 Views

Две от формациите на ФК Черноморец 1919 Бургас спечелиха бургаските дербита от турнира за Купата на БФС, елиминирайки градския съперник Нефтохимик. Днес “акулите”, които се чувстваха в свои води, на градския стадион в Българово, продължават напред в надпреварата.

Родените през 2002/03, водени от Росен Кавръков победиха “шейховете” с 0:1, а в герой се превърна Валентин Стоилов, който отбеляза феноменален гол в 17-та минута, класирайки “акулите” напред в турнира. Черноморец можеше да си реши мача още през първото полувреме, а чудесни положения за момчетата в синьо се откриха и след почивката. Въпреки всичко “акулите” удържа крехката преднина, а така победата е още по-сладка.

Другата формация, родените през 2004/05, водени от Нено Ненов също продължаават напред в турнира. Малките акули спечелиха срещу “шейховете” с 3:1, след изпълнения на дузпи, а в герой за “сините” се превърна вратарят Стефан Михайлов, който отрази 3 наказателни удара. Двата отбора завършиха наравно 0:0 в редовното време, а при дузпите Черноморец бяха по-точни. За “акулите” Никола Атанасов пропусна от бялата точка, но след точни изпълнения на Константин Костов, Мартин Димитров и Пламен Пейчев, най-продуктивната школа в бургаски регион, тази на Черноморец продължава напред в турнира.