Черноморец с две победи над Нефтохимик за 24 часа! Отстранихме ги за Купата

• 04.09.2021
  • 0
  • 227 Views

Днес на стадион “Черноморец” малките “акули” на Слави Шопов, набор 2008, победиха за Купата на България връстниците си от Нефтохимик. През първото полувреме се играеше предимно в половината на “зелените”, но гол падна чак в последната минута. Йоан Димов се справи блестящо със защитата на Нефтохимик и с техничен удар насочи топката в ъгъла на вратата за 1:0.

През второто полувреме играта се поизравни малко, но пак по-настоятелни бяха черноморци. В средата на полувремето след перфектно центриране от фал топката стигна до Денис Кьосеосман, който с едно докосване я прати в мрежата на Нефтохимик за 2:0. В края на мача след грешка в защитата на Черноморец се стигна до дузпа за Нефтохимик, която “зелените” не успяха да реализират. Така с резултат 2:0 малките “акули” продължават напред в турнира за купата на България.

Вчера пък батковците им от набор 2006 с треньор Георги Терзиев също постигнаха победа над юношите младша възраст на Нефтохимик с 2:0 в контрола играна в Д. Езерово. Двата гола разлика е най-малкото, с което се поздравиха младите бургаски “акули”. Първото полувреме ще се запомни с направените куп пропуски пред вратата на Нефтохимик. Първият гол в срещата бе дело на Алекс Пеев в началото на второто полувреме, който по перфектен начин завърши образцова атака на черноморци. Малките “акули” продължиха с натиска над своите съперници, но до нов гол се стигна чак в средата на полувремето въпреки тоталното превъзходство. Пропуски пред вратата на Нефтохимик направиха Ивайло Стаматов на два пъти, Алекс Пеев и Ерик Михалев. Логичното се случи чак след час игра. С техничен удар между краката на вратаря, Ерик Михалев прониза мрежата на Нефтохимик за 2:0.

Така за пореден път младите таланти на Черноморец заслужено победиха градския си съперник!