Черноморец доближи върха с красива игра и победа над Сокол

• 22.02.2020
  • 0
  • 229 Views

Черноморец победи с 2:0 Сокол Марково в Бургас. Срещата бе от 18-ия, първи пролетен кръг на Югоизточната трета лига и протече при пълна доминация на “акулите”. Това бе първи официален мач за новия старши треньор Слави Костенски, под чието ръководство отборът показа много приятна за окото игра, а двете попадения бяха най-малкото, с което гостите си тръгнаха.

Домакините влязоха много по-добре в мача и го решиха още преди почивката. Милен Танев откри за акулите след удар от воле по диагонала в 20-тата минута. Александър Славейков в 33-ата пък се възползва от неразбирателство между вратаря и защитник на гостите и на празна врата нямаше как да сбърка.

През второто полувреме Георги Иванов пропусна най-чистото положение, след като от близо стреля в лявата греда.

Трите точки позволиха на Черноморец да се доближи до първото място, след като лидерът Созопол направи 2:2 с Атлетик Куклен. Така върхът в класирането вече е на 7 точки,