ФК Черноморец 1919 стартира с разгромна победа в “А” Областна група, акулите продължават похода към Трета лига

• 11.03.2018
  • 0
  • 241 Views

Отборът на ФК Черноморец 1919 Бургас стартира пролетния дял от първенството в “А” Областна група с разгромна победа 7:1 у дома над ФК Черноморски спортист Обзор и продължават похода към Трета лига. Това бе и първи официален мач за 2018 година, като бургазлии се наложиха повече от убедително. На стадион “Черноморец”, възпитаниците на Слави Костенски бяха пълни господари на терена. С хеттрик за победителите се отличи новото попълнение Петър Колев. Успехът спокойно можеше да бъде с двуцифрен резултат, но на няколко пъти удари на домакините срещаха гредите.

Срещата започна изненадващо с гол за гостите, които поведоха в 12-та минута от дузпа. “Акулите” обаче отговориха светкавично и 120 секунди по-късно равенството бе възстановено. След центриране на Петър Колев, Петър Кънчев с глава прати топката в мрежата за 1:1. В 28-та минута Жулиен Парушев центрира от корнер, а Петър Колев с глава осъществи пълен обрат – 2:1. До края на полувремето Петър Колев вкара второто си попадение, с което направи 3:1. В 34-та минута Стефан Трайков центрира, Петър Кънчев отклони към Колев, който се разписа с глава, отбелязавйки второто си попадение. В 69-аа минута “акулите” разиграха хубаво пред противниковото наказателно поле, а Иван Тодоров и плътен удар направи 4:1. Само 4 минути по-късно Тодоров центрира, а Станимир Митев засече за 5:1. Още в следващата атака резултатът набъбна на 6:1, след като Тодоров намери долния ъгъл на вратата. Крайното 7:1 пък бе оформено от Петър Колев, който се разписа с удар от точката за изпълнение на дузпа, след пас на Тодоров, оформяйки своя хеттрик в мача.

Черноморец 1919: 1.Даниел Желев, 5.Георги Тузаков, 13.Станимир Митев, 19.Кемал Велиев, 20.Юлиян Николов, 71.Ясен Тузаков, 10.Жулиен Парушев, 17.Стефан Трайков, 25.Стефан Стаматов, 9.Петър Кънчев, 26.Петър Колев

Резерви: 95.Борислав Тотев, 3.Стоян Ненов, 4.Християн Георгиев, 8.Илия Иванов, 21.Иван Тодоров, 23.Павел Колев, 31.Евтим Димитров