Черноморец изпусна Вихър (Айтос)

• 05.03.2017
  • 0
  • 259 Views

Черноморец 1919 не успя да победи Вихър (Айтос) в първи мач от пролетния полусезон на „А” Областна футболна група. Срещата се проведе на стадион „Черноморец” и завърши при 1:1. Домакините имаха тотално превъзходство през всичките 90 минути, но куп пропуски, включително и нереализирана дузпа, ги лишиха от трите точки. Двубоят пък предизвика сериозен зрителски интерес, като повече от 200 души подкрепиха „акулите”.

Черноморец можеше да поведе още в 1-та минута. След изпълнение на фаул, топката стигна до Илия Русев, който от непосредствена близост я прати над вратата. Само 120 секунди по-късно Петър Кънчев също пропусна да се разпише. При първото си минаване на центъра пък гостите отбелязаха за 0:1. След центриране в наказателното поле, топката стигна до Емрах Ферад, който от непосредствена близост я прати в мрежата. В 25-ата минута хубав удар на Илия Иванов срещна дясната греда. До края на полувремето възпитаниците на Слави Костенски продължиха да доминират, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

През втората част ситуацията на терена не се промени – „акулите” продължиха да пълен господар на терена, докато гостите се бяха прибрали плътно в своята половина. В 55-ата Евтим Димитров бе съборен в наказателното поле от вратаря на Вихър и главният арбитър отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Жулиен Парушев, обаче бе отразен от Станимир Минчев. Минутка след това и Денис Тодоров пропусна да реализира с глава на метър пред голлинията. В 65-ата минута тимът от Айтос остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен Росен Йовев. 10 минути преди края на мача Евтим Димитров вкара истински гол-шедьовър. Той пое топката пред наказателното поле на гостите, с гръб към вратата. Обърна се и от въздуха разстреля вратаря за 1:1. В 82-ата минута директен червен картон получи Ростислав Янков и двата тима доиграха срещата с по 10 души. До последния съдийски сигнал „акулите” се впуснаха в неспирни атаки, които обаче не доведоха до победно попадение. Веднъж и Георги Стоянов трябваше да се намесва решително, за да предотврати втори гол във вратата си.

Състав на Черноморец 1919: Георги Стоянов, Павел Парушев, Тодор Стоев, Християн Георгиев, Димитър Белчев, Илия Иванов, Радостин Кишишев, Петко Георгиев, Илия Русев, Жулиен Парушев, Петър Кънчев

Резерви: Янчо Костадинов, Денис Тодоров, Румен Стоянов, Евтим Димитров, Иван Капитанов, Ростислав Янков, Слави Костенски