ФК Черноморец 1919 надигра Локомотив (Бс), но не успя да победи

• 23.10.2016
  • 0
  • 237 Views

ФК Черноморец 1919 не успя да победи Локомотив (Бургас) в дербито на кръга от „А“ Областна футболна група. На градския стадион в Поморие, “акулите” тотално надиграха своя съперник и пропуснаха куп положения. Гостите пък за цял мач имаха един удар и за съжаление той се оказа голов. Срещата се проведе при огромен зрителски интерес, като по трибуните на градския стадион в Поморие имаше над 400 зрители. Сред тях беше и кметът на Поморие Иван Алексиев. Домакините се радваха и на солидна подкрепа от верните си фенове. С доста спорни отсъждания все ущърб на Черноморец, съдийската тройка изнерви до краен предел както тях, така и спортно-техническото ръководство на клуба

През целия двубой Черноморец имаше тотално превъзходство. През първото полувреме два удара на Слави Костенски бяха избити от Костадин Георгиев. След половин час игра Асен Джамбазов се освободи в наказателното поле и стреля по земята. Топката обаче мина на метър от лявата греда. Малко по-късно пък Тодор Стоев посрещна от въздуха центриране от корнер, но футболист на гостите изчисти пред голинията.

“Акулите” продължиха с доминацията си и през втората част. В 55-ата минута те съвсем закономерно успяха да поведат, след чудесно изпълнение на фаул от Жулиен Парушев. Последваха няколко твърде спорни отсъждания на съдийската тройка, все в полза на Локомотив. Това изнерви чувствително мача. Влезлият като резерва Руси Грозев можеше да удвои, но Георгиев изби в корнер. В 68-ата минута гостите възстановиха равенството. След центриране отляво, Емил Димитров бе оставен непокрит и засече от непосредствена близост за 1:1. Това бе и единственият удар във вратата на домакините за всичките 90 минути. Ефтим Димитров можеше да възстанови аванса на „акулите“, но пропусна сам срещу вратаря. В последните 5 минути на мача пък и двата тима останаха в намален състав. Първо Йордан Георгиев от Локомотив бе изгонен за втори жълт картон. Малко по-късно, за безобидно нарушение,  бе отстранен и Ефтим Димитров.

Състав на Черноморец 1919: Г. Стоянов, Д. Тодоров, Т. Стоев, Д. Белчев, Хр. Георгиев, Сл. Костенски, С. Русев, Ил. Русев, М. Ралев, Ж. Парушев, Ас. Джамбазов

Резерви: Я. Костадинов, Ил. Иванов, П. Георгиев, Р. Стоянов, Р. Янков, Р. Грозев, Ефт. Димитров