ФК Черноморец 1919 отнесе Созопол при старшата

• 23.09.2016
  • 0
  • 229 Views

ФК Черноморец 1919 постигна втора победа от два мача в първенството за юноши – старша възраст. “Акулите” се наложиха с категоричното 5:2 над Созопол. Двубоят се игра на стадиона в кв. Ветрен.

Още в началните секунди на мача Златин Узунов прати топката в мрежата на гостите, но попадението бе отменено заради засада. Виктор Янев пък пропусна, останал сам срещу вратаря. В 6-ата минута пък гостите успяха да поведат. След центриране от корнер, Иван Стоянов засече с глава за 0:1. Бургазлии отговориха светкавично и в 10-ата минута резултатът бе изравнен. След центриране от ъглов удар, Виктор Янев с глава прати топката в мрежата. Само 180 секунди пълният обрат в срещата бе факт. Димитър Дончев се разписа по идентичен начин, като този път центрирането бе от фаул. В 25-ата минута обаче, Созопол стигна до второ попадение, дело на Димитър Илиев.

През втората част на терена имаше само един отбор и това бе този на Черноморец. “Акулите” наложиха тотален натиск още от самото начало и резултатът не закъсня. След пропуски на Виктор Янев и Радослав Иванов, последният все пак успя да отбележи в 65-ата минута. Първоначално ударът му бе избит от вратаря на гостите, но при добавката си бе безпогрешен. 3 минути по-късно “сините” увеличиха аванса. Илвиан Пеев бе изведен сам срещу вратаря и с премерен изстрел покрай него покачи на 4:2. В 78-ата минута Радослав Иванов оформи крайното 5:2. Той отбеляза с много прецизен удар в горния десен ъгъл. До края на мача Черноморец имаше още няколко възможности да направи победата си по-разгромна, но не успя да се възползва от тях.

Състав на Черноморец 1919: Д. ГОчев, Р. Грозев, Н. Авджиев, М. Ставрев, В. Кокуринков, С. Русев, К. Иванов, Р. Иванов, Зл. Узунов, Д. Дончев, В. Янев

Резерви: Ст. Минчев, Д. Стефанов, Илв. Пеев, М. Чолаков, Д. Стоянов, Анг. Илиев, М. Тилков