Най-малките “акули” с две победи на старта на „Мини шампионска лига Бургас”

• 20.08.2016
  • 0
  • 236 Views

ФК Черноморец 1919 започна участието си в „Мини шампионска лига Бургас” с две победи. Турнирът е за родените през 2005 таланти. Освен „акулите”, в него участват още Звездичка, Черно море, Поморие и Бургас спорт. Двубоите се провеждат във формат Футбол 9” и са в две полувремена от по 25 минути.

В първия си мач, който бе и откриващ за надпреварата, възпитаниците на Петър и Пламен Младенови победиха с 3:1 Черно море. Черноморец доминира през целия мач, като успехът над варненци можеше да бъде и далеч по-изразителен. Малките „акули” решиха всичко в своя полза още до средата на първата част, когато резултатът вече бе 2:0. Точни за „сините” бяха Михаил Михов и Тодор Ляпчев. През второто полувреме Георги Събев направи 3:0, а в края Черно море отбеляза почетно попадение за крайното 3:1.

Във втората си среща от турнира и първа за днешния ден, ФК Черноморец 1919 се наложи и над ОФК Поморие. „Акулите” отново демонстрираха страхотна игра и заслужено се поздравиха с победа с 3:0. Точни за успеха бяха Пламен Пейчев, Янислав Янев и Александър Павлов. По този начин, след 2 изиграни мача, Черноморец събра пълен актив от 6 точки, при голова разлика 6:1.

Днес, от 18:00 ч. „сините” таланти ще изиграят и третия си двубой. Съперник в него ще бъде съставът на Бургас спорт.