ФК Черноморец 1919 с поредна разгромна победа при визита в “А” Областна група, акулите продължават похода към Трета лига

chernomoretz1919
  • 31.03.2018
  • 0
  • 227 Views

Отборът на ФК Черноморец 1919 Бургас с поредна разгромна победа в “А” Областна група. “Акулите” на Слави Костенски продължават похода към Трета лига, като се наложиха с убедителното 1:9 при визитата си на ФК Ропотамо, на градския стадион в Приморско. Бургазлии буквално размазаха своя съперник, но през първата част водеха само с 1:2, след като си отбелязаха и нелеп автогол. След почивката гостите отбелязаха още няколко попадения, а реферът Ахмед Ахмед дори свири 10 минути по-рано.

Още в 04-та минута, “акулите” откриха резултата чрез Петър Колев. След добро поемане в средата на терена от Жулиен Парушев, капитанът на бургазлии комбинира със Станимир Митев, който разтегли по десния фланг за Стефан Стаматов. Крилото на “акулите” комбинира с Петър Колев, а острието на гостите от Бургас откри резултата. В 33-та минута “акулите” си отбелязаха нелеп автогол. Стефан Стаматов върна една топка с глава към вратаря на бургазлии Борислав Тотев, който не успя да улови, а кълбото мина коварно покрай него и влетя в мрежата за 1:1. Това допълнително изнерви гостите от Бургас, които след гола, не оставиха шанс на домакините от Приморско. Черноморец беше пълен господар на терена до последния съдийски сигнал, който подрани с 10 минути от Ахмед Ахмед. През втората част Павел Алексиев, който се появи като резерва нацели и страничната греда, а гостите пропуснаха куп положения. В 37-та гостите от Бургас отново поведоха в резултата с 1:2. Упражнението Стефан Стаматов – Петър Колев от първия гол, се повтори, а с попадение близнак и отново след асистенция по десния фланг на Стефан Стаматов, който изкупи вината си за автогола, Петър Колев даде аванс на “сините”. Така Черноморец се оттегли на почивка с гол аванс.

През втората част Слави Костенски извърши множество смени, но въпреки това “акулите” нямаха милост и реализираха цели седем попадения, а арбитрите и двата щаба се разбраха срещата да приключи 10 минути по-рано. В 50-та минута “акулите” поведоха с 1:3. След добър рейд на Георги Тузаков, Петър Колев с пас по въздуха намери капитана Жулиен Парушев, който с падащ лист от воле я прати в мрежата. Десет минути по-късно резултатът стана 1:4 в полза на Черноморец. В 60-та минута след добра атака от половината на гостите, Петър Колев направи двойно със Стефан Стаматов по десния фланг, а крилото на “акулите” излъга стража на домакините и реализира дебютното си попадение с екипа на бургазлии в официална среща. Три минути по-късно в 63-та “акулите” поведоха с 1:5. След добро двойно подаване по левия фланг, Станимир Митев комбинира с Иван Тодоров, който се появи през втората част, а бързоногото крило на бургазлии с мощен удар по диагонал реализира поредното попадение в срещата. В 70-та минута гостите от Бургас поведоха с 1:6. Топката срещна ръката на футболист на домакините пред дъгата на наказателното поле, а реферът Ахмед Ахмед отсъди свободен удар в полза на гостите от Бургас. След мощен изстрел на Станимир Митев, Евтим Димитров дебнеше пред вратаря, който изпусна топката и с добавка реализира. Отново той 6 минути след това отбеляза за 1:7. В 76-та минута след грешка в отбраната на домакините, Евтим отне кълбото и със силен изстрел над плонжиралия вратар реализира. В 79-та минута “акулите” поведоха с 1:8 срещу ФК Ропотамо Приморско. След центриране от корнер на Жулиен Парушев, най-високо в наказателното поле на домакините се извиси Павел Алексиев, който с глава прати топката в мрежата, отбелязвайки и първо попадение с глава в своята кариера. Алексиев нацели и страничната греда, малко след като се появи през втората част. В 82-та минута гостите оформиха крайното 1:9. След свободен удар в полза на домакините, вратарят на Черноморец Борислав Тотев боксира, а гостите от Бургас направиха контраатака, която завърши с ново попадение, оформяйки крайното 1:9. Евтим Димитров комбинира с Жулиен Парушев, който се впусна по десния фланг и подаде към Павел Алексиев в наказателното поле. Алексиев асистира на Илия Иванов, който от близко разстояние отбеляза последното попадение в срещата.

Черноморец 1919: 95.Борислав Тотев, 5.Георги Тузаков, 3.Стоян Ненов, 13.Станимир Митев, 19.Кемал Велиев, 71.Ясен Тузаков, 17.Стефан Трайков, 10.Жулиен Парушев,  25.Стефан Стаматов, 26.Петър Колев, 9.Петър Кънчев

Резерви: 1.Даниел Желев, 4.Християн Георгиев, 23.Павел Колев, 8.Илия Иванов, 31.Евтим Димитров, 21.Иван Тодоров, 14.Павел Алексиев