10 “акули” стигнаха до равен срещу Созопол

• 06.10.2018
  • 0
  • 227 Views

Изключително драматично приключи регионалното дерби от Трета лига – Югоизток между Черноморец и Созопол. „Акулите“, които 5 минути преди края останаха с 10 души, вкараха в даденото продължение за крайното 2:2.

Първото полувреме премина равностойно. Живко Димов от фаул прати топката малко над напречната греда. Стоян Мантаров пък бе повален в наказателното поле, но не последва дузпа за Черноморец.

120 секунди след началото на втората част, Жулиен Парушев нацели дясната греда от фаул.

В 52-ата минута Созопол поведе. Кристиян Иванов бе точен с хубав удар по диагонала за 0:1.

Само 5 минути по-късно Черноморец изравни. Мустафа Мустафа бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. “Сините” имаха възможност веднага да стигнат до обрат, но Свилен Нотев изби мощен изстрел на Жулиен Парушев. След това пък Петър Колев от близко не успя да засече хубаво центриране в наказателното поле.

„Небесносините“ отново излязоха напред в резултата, след като Кристиян Иванов успя да прехвърли от малък ъгъл вратаря за 1:2.

Уилфред Гримо можеше да реши всичко в мача, но не успя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на бургазлии.

В 85-ата минута Черноморец остана с човек по-малко. Тузаков фаулира грубо Гримо, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки че заиграха с 10 човека, „акулите“ стигнаха до гол в 1-ата минута на даденото продължение. Петър Колев с глава успя да изпревари вратаря Свилен Нотев, при центриране в наказателното поле, след което легнал довкара на празна врата за крайното 2:2.